Kosmetická tetováž

je aplikace ornamentů a obrázků na tělo, ženám i mužům; formou permanentního make-upu s trvanlivostí aplikace 3 až 5 let. S jistými omezeními lze touto metodou naaplikovat do kůže libovolný ornament či obrázek, který však po 3 letech postupně vymizí.

Tetování je známo již několik tisíc let. Pochází z Tahiti a je známo, že východní národy se jím zdobily od pradávna. Slovo „tetování“, původně „Tatau“, znamená píchat do kůže. Počátky tetování jsou známy asi 500 let př. n. l.. V první řadě znamenalo ochranu proti zlým duchům, u Inků a Aztéků mělo velice silný náboženský význam. V 8. století bylo tetování papežským výnosem zcela zakázáno, později ve středověku se opět rozšířilo a získalo velkou oblibu.

Dnes je tetování rozšířeno i mezi ženami a společensky únosné je pro všechny. Je svým způsobem výrazem estetického cítění a touhy po kráse. Tetování se provádí na nejrůznějších částech lidského těla. Rozdíl mezi tetováží klasickou a pigmentací, používanou pro permanentí make-up, spočívá v technice provedení.

Povrchová pigmentace (kosmetická tetováž) je prováděna lehkými přírodními barvivy a vzhledem k nim i technice provedení je trvanlivost aplikace 3 až 5 let. Přitom hraje roli typ pokožky. Permanentní make-up patří tedy mezi metody dočasné aplikace.

Samotný výkon se provádí speciálním přístrojem, pomocí jemně vibrující tetovací jehly. Do kůže se tak aplikuje barvivo, jehož intenzitu a tvar si každý zájemce po konzultaci vybere sám. Barvivo se z kůže, která podléhá přirozené obnově, se šupinkami odumřelé kůže postupně vytratí. Po čase má klient možnost volby – buď celý zákrok podstoupit znovu s přihlédnutím k novým trendům, nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Před pigmentací
Pohovor se zákazníkem, jehož součástí je seznámení s možným výsledkem, návrh možnosti korektury. Rozhodnutí zákazníka, co si přeje natetovat. Uzavření smlouvy. Konzultace ke konkrétnímu úkonu.
Následuje provedení samotné pigmentace jednorázovou sterilní jehlou při zachování všech hygienických předpisů a použití kvalitního lokálního anestetika (bezbolestná aplikace).

V našem katalogu předloh si můžete vybrat z nepřeberného množství obrázků a ornamentů, nejrůznějších velikostí, počínaje jednoduchými motivy, konče složitými, rozsáhlými aplikacemi. Můžete si však také donést svou vlastní předlohu.

 

Výhody aplikace kosmetického tetování u nás:

  • Dlouholetá praxe (více jak 15 let)
  • Zdravotnické vzdělání
  • Používáme kvalitní lokální anestetika a pigmenty
  • Používáme jednorázové sterilní jehly
  • Individuální přístup – konzultace zdarma
  • Jedna korekce do 3 měsíců od aplikace zdarma (v případě potřeby)